Rozpočet na vybavení Kulturního domu

Vážení zastupitelé,

blíží se konec kalendářního roku a my víme, že to pro vás mimo jiné znamená plánováno rozpočtů na rok 2022. Vy, kteří zamýšlíte v příštím roce obnovu židlí nebo stolů, se nás často ptáte, kolik by měl být předběžný rozpočet na židli či stůl do kulturního sálu. Proto jsme se rozhodli vás v tomto emailu informovat. Není totiž nic horšího, než ,,podstřelený“ rozpočet a poté zjistit, že se do daného rozpočtu nedá s kvalitním produktem vejít.

 

RIZIKA, KTERÁ ČÍHAJÍ

Je potřeba si přiznat, že židle a stoly v kulturních sálech musí vydržet extrémní nápor při zábavě. Nikdo při plese nábytek šetřit nebude. Nakoupit takový nábytek na eshopu nebo v nábytkovém domě, který má nabídku spíše pro domácnost, je obrovské riziko. Ze zkušeností víme, že takový nábytek vydrží v provozu kulturního domu zhruba 2 roky. Poté nastává rozklížení spojů a rychlý úbytek.

CO VŠICHNI CHCEME – RADOST A NE OSTUDU

My jako dodavatel a vy jako potenciální uživatel, máme společný záměr. Židle a stoly, které vydrží dlouhé roky klidně i pro více generací. Takový nábytek je ale potřeba pečlivě otestovat, což ve firmě RESSED děláme tlakovou zkouškou, jako například v tomto testu.  Židle, která má být stohovatelná, vydržet desítky let a má být ergonomicky tvarovaná, nemůže stát 1 000 Kč. Při splnění těchto požadavků je to zkrátka nereálné.

 

JAK SE PROJEVÍ DOBA ZDRAŽOVÁNÍ?

Podle indicií od dodavatelů materiálů máme informace, že největší zdražování už je snad za námi a mělo by docházet k ustálení cen. V RESSEDU jsme se i my nevyhnuli zdražení, nejvíce na konci června. Od té doby držíme ceny stejné, s drobnou korekcí cen stolů s kovovými podnožemi. Doufáme, že tak dramatické zdražování jako bylo v tomto roce, už v roce 2022 nebude.

 

TERMÍNY

Co vidíme jako současný problém je delší dostupnost veškerých materiálů, které jsou na židle i stoly potřeba. Bukové dřevo, kovové elementy, laky, lamino desky, čalounění, pěna i obalový materiál a v neposlední řadě i pracovní síla. To vše je nyní nedostatkové. To se logicky promítá do výsledného termínu dodání. Nynější doba dodání na kulturní dům může být i 3-4 měsíce. To se nám nelíbí, protože ve standardním režimu to byly 2 měsíce. Není však v našich silách s touto situací cokoliv dělat. Zohledněte prosím tuto současnou skutečnost do vašeho termínového harmonogramu.

TAK JAK STANOVIT ROZUMNÝ ROZPOČET?

Pro stanovení rozpočtu vám doporučujeme nahlédnout do našeho nového ceníku v elektronické podobě. Zde jsou naše Top produkty, které jsou léty vyzkoušené v provozech i v tlakových zkouškách. V neposlední řadě jsou nejoblíbenější mezi zastupiteli. V ceníku jsou uvedeny ceny včetně DPH a jsou odstupňované podle odebraného množství. Čím více objednáte, tím vyšší je sleva. Věříme, že vám tento ceník poslouží jako dostačující vodítko, pro plánování rozpočtů. Pokud budete mít zájem, napište nám. Rádi vám ceník zašleme v tištěné podobě nebo vám rovnou zašleme židle na zastupitelstvo na vyzkoušení.

Budeme se těšit na případné společné projekty

Tým RESSED